جستجوگر دامنه

پیش از اینکه یک دامنه را ثبت نمایید نیاز دارید تا از این امر مطمئن شوید که دامنه‌ی شما برای ثبت آزاد است و توسط فرد دیگیری ثبت نگردیده است. برای این امر می‌توانید از جستجوگر دامنه‌ای که برای این امر وجود دارد استفاده نمایید.

DomainAvailibilty

شرکت Onlinenic

«میزبانی وب و دامنه‌ی شبکیه» برای ثبت و تمدید دامنه‌های بین‌امللی کاربران خویش از ثبت‌کننده‌ی آمریکایی Onlibenic استفاده می‌نماید. با توجه به تحریم بودن کشور ایران برای ثبت دامنه در بسیاری از رجیسترارهای بین‌المللی، این شرکت یکی از مطمئن‌ترین و بهترین گزینه‌ها برای ثبت دامنه‌های بین‌المللی می‌باشد.

onlinenic-logo

شرکت ایرنیک

پژوهشگاه دانشهای بنیادی یا مرکز تحقیقات فیزیک نظری که با نام ایرنیک (IRNIC) شناخته‌می‌شود،  تنها متولی ثبت دامنه (دامین) با پسوند ir برای کشور ایران است. پسوند ir با‌توجه‌به ماهیت ایرانی آن، برای وب سایت‌هایی که می‌خواهند بر ماهیت ایرانی خود تاکیدکنند یا فعالیت آنها به کشور ایران محدودمی‌شود، انتخاب بسیار خوبی‌است. «میزبانی وب و دامنه‌ شبکیه» نماینده رسمی ایرنیک در ثبت دامنه ir است.

nic

ثبت دامنه

ثبت دامنه (Domain Registration) مهم‌ترین گام در شروع به آغاز کار برای راه‌اندازی یک وب سایت شخصی یا شرکتی است. نام دامنه (دامین) اگر معنی‌دار، مرتبط و متناسب با کاربری وب سایت انتخاب شود، راحت‌تر به‌خاطر سپرده می‌شود و مراجعه دوباره به وب سایت را تسهیل می‌کند؛ بنابراین در انتخاب نام دامنه خود دقت‌کنید.

نکته دیگر اینکه جایی‌که ثبت دامنه (دامین) خود را به آن می‌سپارید، باید چه از نظر امنیتی و چه از نظر اعتباری صاحب صلاحیت لازم باشد؛ چرا‌که کسب‌و‌کار شما بر این نام بنا خواهد‌شد و عدم درنظرگرفتن صلاحیت و اعتبار شرکت ثبت‌کننده در آینده ممکن‌است هزینه‌های بسیاری تحمیل‌کند. اما برای دامنه‌هایی که ثبت آنها بوسیله شرکتهای تجاری به فروش می‌رسند، انتخابهای متعددی برای ثبت دامنه (دامین) دارید. در این موارد باید به کیفیت خدمات شرکت ثبت‌کننده و تعهد آن شرکت یا شرکتهای واسط بر رعایت حق مالکیت دامنه  توجه‌نمود و مسائل حقوقی جانبی فرایند ثبت‌دامنه را نیز درنظر‌گرفت. شرکت «شبکیه» نماینده‌ی ویژه‌ ثبت دامنه‌های داخلی و بین‌المللی است. این شرکت با سابقه‌ی طولانی در زمینه‌ی ثبت دامنه و همچنین میزبانی بیش از 4000 دامنه از کاربران سراسر کشور آماده‌ی خدمت رسانی به کاربران مختلف می‌باشد.

Domain

تمدید دامنه

در صورتی از کاربران بخش «میزبانی وب و دامنه‌ی شبکیه» هستید و دامنه‌ی خویش را در یکی از پنل‌های ما ثبت نموده‌اید، به راحتی و در هر زمان که مایل باشید قادر به تمدید دامنه‌ی خویش می‌باشید. برای این امر کافی است وارد ناحیه‌ی کاربری خویش شوید و در قسمت دامنه‌های من، دامنه‌ی مورد نظر خویش را تمدید نمایید.

به طور معمول پیش از منقضی شدن دامنه‌های کاربران از طریق ایمیل، پیام کوتاه و تماس تلفنی اطلاع رسانی انجام می‌شود. از کاربران عزیز درخواست می‌شود که حتماٌ پیش از منقضی شدن دامنه و به محض دریافت اولین اخطار، نسبت به تمدید دامنه‌ی خویش اقدامات لازم را انجام دهند زیرا در صورتی که دامنه در زمان مناسب تمدید نگردد و به اصطلاح وارد مدت زمان Redemption Period گردد، هزینه‌ی بسیار زیادی برای تمدید دامنه نیاز خواهد بود.

renew